Divadlo jako touha. První digitální výstava SOA v Praze
divadlo jako touha.jpg

První digitální výstava středočeských archivářů

U příležitosti Mezinárodního dne archivů (9. června) si vás Státní oblastní archiv v Praze dovoluje pozvat na svou historicky první digitální výstavu. Využíváme nový prezentační nástroj INDIHU Exhibition, který nechala vyvinout Akademie věd České republiky pro paměťové instituce.

Archiváři ze Státního okresního archivu Beroun pro vás připravili digitální prezentaci na téma Divadlo jako touha. Divadelní ochotníci na Berounsku. Někdejší divadelní ochotníci mají v berounském regionu velmi starobylou tradici (od 1812). Výstava prezentuje průřez jejich činností od počátků až do současnosti. Zájemci mohou shlédnout často unikátní divadelní "cedule" (plakáty), fotografie i různé další dobové dokumenty.

Věříme, že vás zaujme nejen téma výstavy, ale i její digitální forma. Do budoucna počítáme s tím, že bychom tímto způsobem zpřístupnili i některé další výstavy a umožnili vám tak jejich nerušenou prohlídku v klidu vašeho domova. Součástí výstavy je i zajímavý kvíz, který prohloubí vaše znalosti poněkud jiným, neotřelým způsobem.

Aktuální výstavu „Divadlo jako touha“ naleznete na adrese:

https://exhibition.indihu.cz/view/Divadlojakotouha2021-03-06T121627645Z

Publikováno od 09.06.2021, do 31.08.2021, poslední úprava 05.08.2022 Kempna.