Výstava obrazů Jitky Vodolánové, Romany Přibylové a Petry Hakenové

melnik_skabrada.jpg

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na výstavu tří mělnických výtvarnic MUDr. Romany Přibylové, Mgr. Petry Hakenové a Mgr. Jitky Vodolánové, která byla slavnostně otevřena v úterý 8. října 2019 v prostorách Státního okresního archivu Mělník.

Vernisáž hned tří mělnických výtvarnic, které si v malířských kurzech akreditovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pod vedením PaeDr. Ireny Wenkeové zdokonalily kresbu, osvojily si malbu a ve své tvorbě se inspirují především díly francouzských impresionistů, jako byli např. Monet, ale i Toulos-Lautrecam a Gauguin, ale také slavnými kubisty. Jejich obrazy jsou veselé, barevné a dobré! Najednou to v našem archivu vypadá jako v Musée d'Orsay. Vernisáž, se stala milým společenstvím za účasti starosty města Mělníka MVDr. Ctirada Mikeše a k dobré pohodě přispělo i dechové duo (pedagog Václav Studnička ze ZUŠ Mělník se svým žákem, studenem sexty gymnázia J. Palacha). Celý pořad vtipně moderoval agens spiritus všech našich výstav ing. Jiří Čermák. Vše fotografovala a pro budoucnost dokumentovala mělnická archivářka Mgr. Zuzana Hrubešová.

Výstavu je možné navštívit a shlédnout do 25. listopadu 2019, a to každé pondělí a středu od 8.00 do 17.00 hodin, v ostatní dny po domluvě se zaměstnanci archivu.

Obrázky
pozvanka_vystava_pribylova a kol..jpg

Pozvánka na výstavu - SOkA Mělník - Přibylová a kol.

Zveřejněno: 31.10.2019 0:00:00, poslední úprava: 18.11.2019 23:24:00, vložil: test.